טיפולי שורש
דף הבית   >   התמחויות המרפאה   >   ​​​​​​​טיפולי שורש

טיפולי שורש (אנדודונטיה) ניתנים במרפאה על ידי מומחית בתחום בסיוע מיקרוסקופ


אנדודונטיה הינו תחום אשר עוסק בטיפולי שורש ובמחלות הקשורות לשורש השן. טיפולים אנדודונטיים כוללים החל מטיפולי שורש רגילים ועד לטיפולי שורש מורכבים כדוגמת טיפול בתעלות שורש מפותלות ומכופפות, טיפולי שורש לאחר חבלה, טיפול בתעלות מסויידות וצרות, חידוש טיפולי שורש ועוד. מדובר בטיפולים מורכבים הדורשים מקצועיות רבה מאוד ושימוש במכשור טכנולוגי מתקדם כמו מיקרוסקופ אשר מאפשר לבצע את הטיפול העדין בצורה מדוייקת.

באופן הזה פעמים רבות אנו מצליחים להציל שיניים אשר במקומות אחרים הומלץ לעקור אותן, וכך חוסכים מהמטופלים תהליך מורכב של השתלת שיניים הכרוך גם בהוצאה כספית גבוהה. מיקרוסקופ טיפולי הוא כלי שלא תוכלו למצוא בכל מרפאת שיניים, ולא לכל רופא יש את הנסיון הדרוש על מנת להשתמש בו.


מה היתרון של המיקרוסקופ הטיפולי ברפואת שיניים?

כפי שהוזכר, ישנם טיפולי שורש מורכבים שלא ניתן לבצעם בשיטה הרגילה. הטיפול בתעלות השורש ובמיוחד בטיפולים מורכבים מצריך ציוד מתאים, בדיוק לכך נועד המיקרוסקופ הטיפולי.
מדובר בכלי מתקדם אשר מאפשר לרופא להגדיל מאוד את שטח הראייה שלו ובכך לשפר גישה אל מקומות חסומים או נסתרים ואף לאתר תעלות שורש שלא היו מתגלות בלעדיו, ועל ידי כך לבצע את הטיפול בצורה מדויקת, שמרנית, נכונה ועדינה.

על פי רוב, מדובר בטיפול שמעניק לשיניים עוד שנים רבות של תפקוד בפה. במקרים רבים מטופלים מקבלים המלצה לעקור את השיניים ולהתקין שתלים במקומן, אך מומלץ להגיע להתייעצות נוספת לפני שמתחילים בעקירות ובהשתלות בעלויות של עשרות אלפי שקלים, בכדי לבחון את האפשרות להציל את כל השיניים או את חלקן ולהישאר עם שיניים טבעיות ובריאות, שממשיכות לשרוד על פי רוב שנים רבות לאחר מכן, בתנאי שממשיכים בביקורות ובתחזוקה שוטפת שלהן כמובן.


חשיבות הליווי המקצועי בטיפולי שורש

  • במרפאה שלנו תקבלו אפשרות לבצע טיפולי שורש שונים ומורכבים במקצועיות וביעילות רבה, על ידי מומחית בתחום זה, עם ליווי אישי ומקצועי לאורך כל הדרך. אנו מכירים את הנטייה לחפש את הפתרון ה"פחות מורכב"  ולעקור את השיניים, אך בשימוש בפתרון הקל הזה, כביכול, אנו מוותרים על השיניים הטבעיות שלנו, להן מנגנוני השרדות ומאפיינים שלא קיימים בשתלים שבאים "להחליף" אותם.

  • אנו מעניקים ליווי מקצועי ואישי לכל מטופל ומתאימים את הטיפול באופן המיטבי ביותר, תוך ניסיון לבצע כל מה שניתן על מנת להציל את השן הטבעית ולא להביא את האדם למצב בו הוא זקוק להשתלת שיניים. ד"ר תומר לישה והמומחים במרפאה יעניקו לכם יחס אישי ולבבי ויהפכו את חווית הביקור שלכם למהנה!
שאלות נפוצות בנושא: טיפולי שורש

טיפול שורש או רק סתימה?

במקרים בהם העששת (הריקבון) מאוד עמוקה על פי הנראה בצילום הרנטגן, יש לאבחן האם העששת כבר גרמה לנזק בלתי הפיך במוך השן (החלק הפנימי ביותר המכיל עצבים וכלי דם) וזיהמה אותו. אם זהו המצב אז הולכים לכיוון של טיפול שורש, אם שלב זה עדיין לא התרחש - אז נסתפק על פי רוב בסתימה. האבחון לעיתים לא פשוט ודורש גם נתונים נוספים כמו האם מופיעים כאבים פתאומיים / שמעירים משינה או שמדובר רק ברגישות לקור. בכל אופן במידה ויש ספק יש לנקות את האיזור העששתי ולבדוק עד להיכן הגענו, אם הנזק עמוק מדי השן מיועדת לטיפול שורש. אם לא, נבצע סתימה ונמשיך לעקוב אחרי תגובת השן לטיפול, שכן עדיין ייתכן וקיים נזק למוך השן שיצריך טיפול שורש, וזאת למרות שנראה היה כי הצלחנו לחמוק מכך.

למה צריך לבצע חידוש טיפול שורש?

לעיתים יווצרו כאבים בשן שכבר עברה טיפול שורש ושיקום עם כתר וזאת אף כעבור שנים רבות מאז בוצעו בה הטיפולים. הכאבים נוצרים עקב דלקת בקצה שורש השן. הדלקת קיימת בשל חיידקים שנמצאים בתעלות השורש וזאת בעקבות ניקוי וסתימה לא מספקים של אחת או יותר מתעלות השורש, מכשיר שנשבר ונשאר באחת התעלות, או תעלה נסתרת שלא התגלתה ונותרה מזוהמת. הפיתרון, ניקוי מחדש של תעלות השורשים וסתימתן החוזרת. קיימות מספר דרכים לטיפול בבעיה: גישה חוזרת לתעלות באמצעות חור שמבוצע דרך הכתר, או לאחר הסרתו לחלוטין, או באמצעות חתך בחניכיים וגישה אל קצות השורשים וניקוי התעלות דרך צידן השני (טיפול שורש רטרוגרדי).

למה ממשיך לכאוב לי אחרי טיפול השורש?

הטיפול בשן גורם למעט בצקת נורמלית באיזור העצם הסמוכה לקצות השורשים המטופלים. בדרך כלל הבצקת קלה ודועכת מעצמה בימים שלאחר הטיפול. לעיתים, במידה והתהליך משמעותי יותר, יש לפנות למרפאת השיניים לבדיקה ואולי לקבלת מרשם לאנטיביוטיקה מתאימה על מנת שזו תסייע בהרגעת האיזור.

Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק