למינציות - ציפויי חרסינה

למינציה של השיניים הינו טיפול בו מדביקים לזגוגית השן ציפוי חיצוני על מנת לשפר את מראה השן הבודדת ועד למראה החיוך כולו. אנו משתמשים במגוון חומרי ציפוי, ובין היתר – בציפוי חרסינה, חומר איכותי במיוחד אשר מעניק לשיניים גם חוזק ועמידות גבוהה מאוד וגם מראה טבעי ומרשים.

ציפויי חרסינה יכולים לשמש במצבים שונים כגון: שיניים בעלות צבע כהה שלא היה ניתן להלבין בשיטות המקובלות, שיניים בעלות שברים או חריצים, מבנה שיניים לא אחיד (בגודל או בצורה), או במקרים של מרווחים בקשת השיניים. בעזרת ציפויי החרסינה ניתן להתגבר על הבעיות הללו ולהעניק לשיניים מראה משופר,  אסתטי ומרשים יותר.

איך זה עובד?

בכדי לבצע את הטיפול נלקחות מידות התחלתיות, ובטיפול שלאחר מכן ד"ר לישה מתחיל בהסרת חלק מזגוגית השן, במידת הצורך, על מנת לפנות מעט מקום לציפוי העתידי. נלקחת מידה של השיניים אותה שולחים למעבדת שיניים מקצועית ובה מייצרים ציפוי המותאם לתוצאה הסופית הרצויה אצל כל המטופל. במפגש הבא, לאחר שהציפוי הוכן, הרופא מבצע הכנה בשן המטופלת ובציפוי, דבר שמסייע לפעולת ההדבקה של הציפוי, בתום התהליך הציפוי יודבק על גבי השן.

  מה היתרונות של ציפויי חרסינה?

  אמנם, ציפויי החרסינה אינם זולים, אך יש להם יתרונות חשובים אשר הופכים את הציפויים הללו למבוקשים מאוד:
  • ציפוי החרסינה חזק מאוד ולכן מעניק לשיקום חוזק ועמידות לאורך שנים.
  • הציפוי אינו משנה גוון, ולכן לא יושפע מצריכת משקאות, מאכלים או עישון.
  • ניתן לבצע התאמה אופטימלית של צבע הציפוי כך שגם אם מדובר בציפוי של שן בודדת, אפשר להשיג התאמה טובה של הצבע והגוון וכך ליצור מראה אחיד והרמוני וכמובן במקרה של טיפול במספר שיניים, לבצע שינוי ושיפור בגוון השיניים מהגוון המקורי.
  • ניתן גם להשתמש בציפוי החרסינה כדרך לתיקון עמדת שיניים לקויה, כמו במקרה של שיניים מסובבות בולטות וכדומה.
  שאלות נפוצות בנושא: הלבנת שיניים

  האם כדאי לקנות משחות/סטריפים/מקלונים להלבנת שיניים?

  לטיפולים אלו יעילות מוגבלת מאוד. לעיתים משולבים בהם מרכיבים ששוחקים את השכבה החיצונית של השן, האמייל, ופוגעים בה. חבל על הזמן והכסף, הטיפולים המשמעותיים מבוצעים עדיין במרפאות השיניים בלבד.

  לכמה זמן תחזיק ההלבנה?

  ההלבנה אינה מחזיקה לכל החיים, ומשכה תלוי גם בהרגלי האכילה, השתייה והעישון (אם קיים) של המטופל. בדרך כלל יש לחזור על התהליך מידי מספר שנים. במידה והטיפול בוצע על ידי סדים ביתיים ניתן יהיה לרכוש רק את חומר ההלבנה. במידה וההלבנה מבוצעת במרפאה באמצעות אור בתדרים מסויימים, יש לחזור על התהליך היקר כולו.

  האם פוגעים בשיניים בתהליך ההלבנה?

  לא. השיניים אינן נפגעות ולא מוסר מהן חומר כלשהו, וגם אם במהלך הטיפול נוצרת רגישות בשיניים, היא חולפת.

  האם ההלבנה מתאימה לכל אחד?

  ניתן לבצע הלבנה לחומר שן טבעי בלבד, כך שכתרים וסתימות לבנות לא יושפעו, ובמידה ותבוצע הלבנה יתכן צורך להחליף סתימות/כתרים, בעיקר באיזור הקדמי, במידה ויווצר הבדל משמעותי בגוון בין הסתימה הלבנה למשל לחומר השן הסמוך. כמו כן יש לוודא לפני ההלבנה כי לא קיימות עששות פעילות ("חורים") ואם כן, יש לטפל בהן בטרם נתחיל בפעולת ההלבנה.

  למה גם אחרי ההלבנה החלק הקרוב לחניכיים עדיין צהבהב?

  ההלבנה פועלת על השכבה החיצונית של השן, האמייל, שהופך דק יותר ככל שמתקרבים לאיזור החניכיים, ואז הדנטין, השכבה הצהובה שתחת האמייל משתקפת דרכו יותר ויותר, ולכן עדיין נקבל מדרג גוונים בשן המולבנת, כמו זה שקיים בשן טרם ההלבנה. הצהבהבות הזו יותר דומיננטית בניבים, בהם הדנטין הצהבהב מאסיבי ומעובה יותר, אך עדיין קיים הבדל משמעותי ביותר בגוון השיניים לפני ואחרי ההלבנה.

  האם יש גבול להלבנה?

  כן. אין לצפות לשיניים שיולבנו ללא הגבלה עד לרמה של גיר וגם לא ניתן לצפות מראש עד כמה השיניים יולבנו. במידה ולא מרוצים מרמת ההלבנה של שן/שיניים הפתרון נמצא בציפויי חרסינה (למינציות) או כתרי זירקוניה.

  איזו שיטת הלבנה עדיפה אצל רופא השיניים?

  באופן עקרוני קיימות שתי שיטות:
  1. שיטת ההלבנה בסד המוכן באופן אישי עבור כל מטופל ומורכב בזמן השינה עם חומר שמוכנס לתוכו.
  2. שיטת הלבנה המבוצעת במרפאה באמצעות אור בתדרים שונים. השיטה של הסד אמנם נמשכת זמן ארוך יותר אך זולה יותר, השפעתה משמעותית יותר ומחזיקה לאורך זמן רב יותר. כמו כן, במידה ורוצים לבצע תחזוקה של ההלבנה כעבור שנה-שנתיים, מספיק לקנות את חומר ההלבנה ולהשתמש בסדים הקיימים, בעוד שבשיטה המרפאתית המיידית יהיה צורך לייצר סד לביצוע התחזוקה, דבר שמייקר עוד יותר את התהליך.

  האם ההלבנה תגרום לי לרגישות בשיניים?

  לעיתים ההלבנה גורמת לרגישות חולפת בשיניים או בחניכיים. אך גם במידה והיא אינה חולפת מעצמה יש דרכים להתמודד עם כך ולהעלים את הרגישות במהלך הטיפול.

  Coi בניית אתרים
  דף הבית טלפוןwaze פייסבוק